2. KOLO: SK PROFIT NOVÁ VES - FC RYCHLÁ ROTA

Zdenek Okleštěk

Petr Stehlík

REPORTÁŽ:

Los nám pro 2. kolo určil soupeře z Nové Vsi, který minule rozdrtil Šviháky 13:3 a je stabilním účastníkem 2. ligy. Šiška připravil na cestu Bobíka a vyrazili jsme. Před Litovlí jsme zjistili, že sebou nemáme registrace, což byl problém. Nebyl čas se vracet, muselo se volat. Libor nám slíbil, že je doveze, otázkou bylo, zda to stihne. Další možností bylo hrát na občanské průkazy. Když jsme sjížděli do údolí, kde se Nová Ves nachází, tak najít hřiště bylo poměrně jednoduché. Hrál se zápas a prášilo se jako za kočárem. Šotolinový povrch se stále drží při životě. Hodili jsme na sebe dresy a pomalu si začali chystat občanky. Těsně před úvodem zápasu dorazil Libor s registracemi. Jako vedoucí jsem byl rád, neboť odpadly zbytečné komplikace. Kombinace Šišky a náležitostí opět nefungovala, bude se muset najít jiná, hlavně odpovědnější osoba. K prvnímu zápasu nastoupil Ríša, nová posila.

Na šotolinovém povrchu většina z nás již dlouho nehrála, ale zvykli jsme si celkem rychle. Od začátku jsme domácímu týmu nedávali prostor, bránili jsme je na těsno a tak začali nakopávat míče. To si obrana ve spolupráci s Marou v bráně pohlídala, soupeř se nemohl dostat do nějakého kloudného zakončení. S ubíhajícím časem jsme se začali stále více prosazovat a ohrožovat domácí bránu. První velkou příležitost měl Stehlo, gólman jeho střelu vyrazil. Pak se ukázal Mira, který prošel až na vápno a každý očekával, že gólově vystřelí. Zvolil však přihrávku na levou stranu, ale vracející se obránce míč před Zdenou odkopl na roh. Běžela 17. minuta a domácí hráč fauloval před vlastním brankovištěm. K volnému přímému kopu se postavil Stehlo a přízemní střelou nás dostal do vedení – 0:1. Dostat se do vedení je vždy výhoda, hrát teď museli domácí. Měli to však těžké, neboť jak Mira, tak Ríša či Šiška získávali míče a bylo na škodu, že jsme nadějné situace nedotáhli do konce. Až ve 26. minutě se nám přece jen podařilo skórovat. A stálo to za to. Mira před brankovištěm nahrál nalevo Stehlovi, ten z první na zadní tyč Zdenovi a ten nekompromisně zakončil do prázdné – 0:2. Konec poločasu byl blízko, úkol jasný – neinkasovat. Že se nám to nakonec podařilo, má zásluhu Mara, který v předposlední minutě vyřešil ošemetnou situaci před naší brankou. Byl by to pech, kdybychom po jediné šanci domácího týmu inkasovali.

Hned od začátku druhé půle se domácí tým snažil ohrozit branku RR, ale naše obranná síť fungovala jako dobře namazaný stroj. Tím, že se snažili hrát útočně, nám otvírali prostor k rychlým výpadům. Bohužel naše zakončení bylo nepřesné nebo zasáhl gólman. Ríša sám před gólmanem neproměnil, Navrc ve stejné situaci mířil jen do jeho noh, a střely Kreespa či Miru vyrážel anebo chytal. Kapituloval až ve 42. minutě po naší akci, která kopírovala situaci při druhém gólu - aktéři stejní, Zdena zvyšuje na 0:3. Na čtvrtou branku se nečekalo dlouho. Ve 44. minutě získal na vlastní polovině míč Navrc, potáhl na útočnou polovinu a po straně přihrál Stehlovi. Ten z první přihrál do vápna na Zdenu, který měl dost času na zpracování a s přehledem zakončil – 0:4. Zdena dosáhl na hattrick, ale hra týmu po této brance již nebyla tak precizní. V naší obraně se začaly objevovat díry, čehož domácí využili ve 49. minutě. Útočník předvedl před vápnem parádní zpracování, otočil se kolem Šišky a střelou po zemi k pravé tyči skóroval, čemuž nezabránil ani vybíhající Mara – 1:4. V další minutě jsme málem inkasovali podruhé, ale schovanou střelu z levé strany přes klubko hráčů Mara u pravé tyče vyrazil a poté míč ukryl do náruče. Domácí jsme definitivně zmrazili v 53. minutě. Mira získal míč, postupoval po pravé straně a čekal, až mu nalevo naběhne Šiška. Jeho sprint však postrádal dostatek rychlosti, přesto mu Mira přihrál. Vracející se obránce však přihrávku špičkou kopačky vypíchl, čímž ho nasměroval do vlastní sítě. Gólman byl tímto překvapen a již nemohl zasáhnout – 1:5. Ve zbývajícím čase jsme mohli skóre navýšit, ale výsledek se již nezměnil, protože Ríša, Stehlo i Zdena své možnosti neproměnili.

Utkání přihlížela spousta diváků, hrálo se slušně, rozhodčí podal dobrý výkon. Náš tým zvládl i druhé utkání, takže vládla spokojenost. Po výsledcích tohoto kola jsme v tabulce na 1. místě! Pěkný to pohled, který je potřeba si užít. Pravděpodobně tam nevydržíme dlouho.

„MN – 15“