Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. KOLO: M-CONTAKT - FC RYCHLÁ ROTA

1:3 (0:0)

Datum: 23.9.2011 (pátek)

Čas: 17:00

Hřiště: Mrsklesy

Rozhodčí: Bartl

 

SESTAVA:

JMÉNO

ČÍSLO

POST

GÓLY

ŽK

ČK

Marek Janků

1

brankář

0

0

0

Drahoslav Vaja "C"

5

útočník

0

0

0

Petr Koupil

6

útočník

0

0

0

Jiří Schmidt

22

útočník

1

0

0

Petr Stehlík

10

útočník

2

0

0

Pavel Špiřík

18

útočník

0

0

0

 

REPORTÁŽ:

Dnešní zápas se odehrál na hřišti v Mrsklesích, kam nás dopravil Šiškův „Bobík“. Zbylo v něm dost volného místa, protože máme problémy se sestavou. Kamas s Jardou se omluvili, Šiška je zraněn a Michal vyfasoval za ČK v posledním zápase 3x stop. Pozitivní byl návrat Mary do brány po odpykání jednozápasového trestu za ČK. Před odjezdem nám byla vydána registrace pro nového hráče Pavla Špiříka, ale i tak nás bylo do hry jen šest. Čekal nás důležitý mač, neboť domácí byli před námi o dva body a my jsme po třech porážkách v řadě potřebovali vyhrát.

Do zápasu jsme nastoupili v podstatě bez obránců, jen s útočníky a jedním hráčem na střídání. Muselo se improvizovat, přesto jsme to byli my, kdo jako první ohrozil branku. Dvakrát se ke střele propracoval Šmidke, ale neuspěl. Bojovalo se o střed hřiště a první velkou šanci si vypracovali domácí ve 14. minutě, ale střela skončila na spojnici břevna a tyče. Za náš tým kontroval v 17. minutě Kupec, který poprvé vyslal křížnou střelu těsně vedle levé tyče a za chvíli jeho další střelu po rozehraném rohu vyrazil gólman. Na obou stranách pak převládalo nakopávání míčů, které k ničemu nevedlo. Ve 21. minutě Drahoš vysunul do brejku Kupce, ale ten své sólo neproměnil. Vzápětí jsme udělali hrubou chybu, jenže soupeř z této šance vytěžil pouze břevno naší branky. Po našem přečíslení obrany soupeře pálil ve 24. minutě Špiro těsně vedle levé a vzápětí vyslal pěknou střelu Kupec bohužel doprostřed brány. Ve 28. minutě trefil Stehlo břevno, ale soupeř přešel do rychlého protiútoku, došlo k přečíslení dva na jednoho, které Šmidke ve spolupráci s Marou vyřešil. V samém závěru poločasu střílel opět Špiro, ale bez gólového efektu. I když bylo dost šancí na obou stranách, přihlížející diváci se branky v první půli nedočkali.

Úvod druhé půle nebyl moc kvalitní, vzrušení přinesla až 35. minuta. To náš tyčkař Drahoš „Bubka“ vyslal střelu, kterou gólman vytáhl konečky prstů na spojnici břevna a tyče. Z následného rohu střílel Špiro vedle pravé a ve 38. minutě střílel Špiro opět na pravou stranu, ale gólman míč vyrazil na roh. Ten rozehrál Stehlo na Šmidkeho a jeho střela se zastavila až v brance domácích – 0:1. Byl to velice důležitý gól, který nás povzbudil. Ve 40. minutě vyslal bombu Špiro, kterou domácí gólman jen s námahou vyrazil. Ve 42. minutě předvedla ukázkovou kombinaci trojice Šmidke, Kupec, Špiro a posledně jmenovaný orazítkoval tyč! Snaha vyrovnat přiměla domácí zvýšit aktivitu a začínali mít více ze hry. Ve 49. minutě měli šanci vyrovnat stav utkání, ale jejich střelu zastavila tyč! Náš tým kontroval v 50. minutě také tyčkou, kterou napálil Stehlo. Skóre se měnilo v 51. minutě, kdy domácí gólman udělal hrubou chybu a Stehlo jeho nabídky využil – 0:2. Tato branka s domácími zamávala. V 52. minutě se do samostatného úniku dostal Špiro, ale neproměnil. V 55. minutě poslal Šmidke centr na Špiru, jeho hlavičku vyrazil gólman na roh. Po rohu pálil Šmidke, soupeř opět odvrátil na roh. Ten rozehrál v 56. minutě Drahoš na Stehla, který nekompromisně zakončil a upravil naše vedení na 0:3. Z naší strany přišlo uspokojení a tak v 57. minutě úřadovali domácí. Šmidke ztratil míč, dva domácí útočníci si pohráli s Drahošem a snížili na 1:3. Po rozehrávce zaúřadoval Mara, když domácím chytil tutovku! Hodně důležitý zákrok. V 60. minutě jsme se ještě dostali do přečíslení, Stehlo vyzval ke skórování Špira, ale ke změně výsledku nedošlo.
 
Dnešní vítězství bylo velmi důležité. V tabulce jsme si sice postavení nevylepšili, ale bodově jsme se dotáhli na silný střed. Pochvalu si zaslouží celý tým za to, jak se popasoval s problémy se sestavou, ale hlavně za bojovnost, kterou předvedl. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Vývoj v tabulce napovídá, že naše skupina bude hodně vyrovnaná a o postup či sestup se bude bojovat až do konce.

„15“